Rodzina Szkół


 

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

10 października klasa VIII wzięła udział w Pielgrzymce Rodzin szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.


XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

18.05.2019 roku , tj. w sobotę uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią oraz p. Jadwigą Żak i p. Grażyną Opyrchał udali się do Wadowic,by uczcić 99. rocznicę urodzin Patrona Szkoły -św. Jana Pawła II.
O godzinie 9. 45 wzięli udział w barwnym korowodzie ulicami miasta Wadowic, a o 11 we Mszy Świętej pod przewodnictwem sekretarza Papieża Polaka- kardynała Stanisława Dziwisza.
W bazylice Ofiarowania NMP zgromadzili się uczniowie szkół i placówek noszących imię papieża z Wadowic. Obecni byli także liczni pielgrzymi z Polski i zagranicy oraz władze miasta .
W homilii kardynał zwrócił uwagę na fenomen Papieża z Wadowic, który nazwał „życiem po życiu”. Zaapelował do młodych ludzi, by „odkrywali, kim był, Jan Paweł II, co mówił i pisał, jak kochał człowieka, jak bezinteresownie służył” . Zaznaczył też, że „warto iść sprawdzoną drogą, a taką drogą żarliwej miłości Boga i człowieka, drogą, która przyjmowała kształt służby, szedł patron szkół Jan Paweł II”. Współcelebransem Mszy Świętej był m.in. proboszcz naszej parafii- ks. Józef Piasecki.
Po Mszy Św. na pl. Jana Pawła II została wciągnięta na maszt flaga papieska, która przez cały rok będzie przypominać mieszkańcom Wadowic o zbliżającej się 100. rocznicy urodzin papieża.
Warto wspomnieć, że nasza szkoła w ww. uroczystościach bierze udział od początku, czyli od 19 lat.


XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

W dniu 11.10. 2018 roku uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum wraz z opiekunami: ks. proboszczem J. Piaseckim, wychowawczynią p. L. Wróblewską , p. G. Opyrchał i J. Żak, uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. W autokarowej wycieczce, wspólnie z nami, byli także mieszkańcy wsi Stanisław Dolny i absolwentki szkoły. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym pielgrzymują na Jasną Górę od 18 lat.

W tym roku przybyliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej , aby jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz 40. Rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Msza święta została sprawowana pod przewodnictwem: JE ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Henryka Tomasika. Przed tronem Królowej Polski dziękowaliśmy Bogu za liczne błogosławieństwa, których udziela nam za Jej pośrednictwem. Przed Eucharystią, każda ze szkół ,,wysłała ‘’ do Jana Pawła II baloniki z prośbami , wypisanymi na karteczkach. Środki finansowe, będące materialnym efektem pielgrzymki, zostały przekazane na pomoc najbardziej potrzebujących powstańców warszawskich oraz do dyspozycji Metropolity Lwowskiego.


XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja klasa IV wzięła udział w spotkaniu szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie odbywa się co roku w Wadowicach w rocznicę urodzin naszego patrona.


XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

13 października uczniowie klas I i III gimnazjum wzięli udział w Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Oprócz Częstochowy nasi uczniowie odwiedzili również Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach