Dzień Patrona

2019

22 października uroczyście obchodziliśmy najważniejszą uroczystość szkolną-Święto Patrona. W tym dniu o godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej, której przewodniczył proboszcz ks. J. Piasecki oraz wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, literacko-dziennikarskich oraz zajęciach sportowych. Nie zabrakło też gry na terenie szkoły, w której sprawdziliśmy swoją spostrzegawczość, koncentrację i wiedzę o św. Janie Pawle II. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

2018

W dniu 22 października 2018 roku szkoła w Stanislawiu Dolnym uroczyście obchodziła święto swojego Patrona- św. Jana Pawła II. Poczet sztandarowy, uczniowie , dyrektor p. M. Zięba oraz nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w parafialnym kościele. Ks. Proboszcz w homilii przybliżył zebranym postać Wielkiego Polaka, nawiązując do Jego życia i licznych podróży apostolskich.

Schola prowadzona przez uczennice kl. III Weronikę Mularczyk, pięknie wzbogaciła Eucharystię. Na zakończenie wystąpiły laureatki V Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

W szkole uczniowie ( od klasy II SP) pisali test wiedzy o patronie szkoły, a następnie wykonywali prace plastyczne pt. ,, Podróże Jana Pawła II’’, które zostaną wysłane do zaprzyjaźnionej Szkoły im. Jana Pawła II w Awandjelo w Togo. Test dla niektórych uczniów okazał się bardzo prosty- uzyskali wysoką ilość punktów (uczeń z klasy IV b- 15/15, uczennica z klasy III gimnazjum -22/24).

Klasy II i IV, najmłodsze z każdej kategorii, dobrze poradziły sobie podczas udzielania odpowiedzi na pytania z testu.

Prace plastyczne były przemyślane, estetyczne i bardzo kolorowe. Najładniejsze prace i najlepiej napisane testy zostały nagrodzone. Nagrody ufundował m.in. ks. J. Piasecki . Dzień Patrona zorganizowali: ks. J. Piasecki, J .Żak, J. Elżbieciak.