Akcje wolontariuszy prowadzone w roku szkolnym 2023/2024

Wielkanocna zbiórka darów– przygotowanie kartek z życzeniami, dekorowanie i pakowanie babeczek oraz ciastek z motywem wielkanocnym, pakowanie paczek dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Stanisławia Dolnego oraz Zebrzydowic Bieńkowic.

Występ podczas Szkolnego Koncertu Kolęd i Pastorałek, zaprezentowanie pastorałki “Pada Śnieg”.

Zbiórka darów świątecznych – przygotowanie kartek z życzeniami, paczek dla pensjonariuszy DPS w Zebrzydowicach oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców Stanisławia Dolnego i Zebrzydowic.

Zbiórka zorganizowana przez absolwentkę naszej szkoły Klaudię, dla dzieci z oddziału onkologicznego w Prokocimiu

Udział wolontariuszy w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas w sklepach “Stop” w Stanisławiu Dolnym i Przytkowicach

Szkolny Dzień Wolontariusza – klasy 0-3 wykonanie wolontariusza, film, słuchowisko, nauka piosenki, klasy starsze praca w aplikacji Miro – prezentacja wyników i wspólne zaśpiewanie piosenki w małej sali gimnastycznej.

Udział wolontariuszy w andrzejkach organizowanych przez DPS w Zebrzydowicach

Czytanie przedszkolakom – co wtorek na przerwie wolontariuszki czytają przedszkolakom wybrane fragmenty książek.

Zbiórka pustych tubek po klejach Amos Glue Stick. Przez cały rok szkolny trwa akcja zbierania pustych tubek po kleju, należy je wrzucać do przeznaczonego do tego celu pojemnika, który jest umieszczony przy wejściu do szkoły od nowej strony przy gabinecie pedagoga.

Pomoc koleżeńska

Zbiórka zakrętek

Wolontariat w DPS w Zebrzydowicach

Dzień Życzliwości

Dzień Misia w oddziałach 0a i 0b. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom historię powstania pluszowego misia oraz przeczytały bajkę o Kubusiu Puchatku, następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczących bajki.