PONIEDZIAŁEK    8:00- 13:00

CZWARTEK            8:00- 13:00

Regulamin wypożyczania podręczników.

Umowa użyczenia.

Jesienna akcja czytelnicza: ,,Drzewo w bibliotece”

Za każdą przeczytaną książkę, czytelnik otrzymuje od bibliotekarza kolorowy liść. Wpisuje na nim swoje imię i pierwszą literę nazwiska (można wpisać tytuł przeczytanej książki). Każda klasa ma inny kolor. Liście przyklejamy do drzewa, które ,,wyrosło” w bibliotece.

Akcja trwa od 23.09.2021 do 25.10.2021 r.

Drodzy czytelnicy! Mam nadzieję, że nasze biblioteczne drzewo nie będzie pozbawione liści. Których kolorów będzie najwięcej?

Paszport czytelniczy

Z ,, Paszportem czytelniczym” powrócili z wakacji: E.Zdziebko kl.VII b, K.Mularczyk kl.V,
K. Mecha i K.Wójcik z kl.III.
Przeczytali łącznie 38 książek, które zostały zapisane na Ich karty czytelnicze. Gratulacje!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem ,,Baśnie i Legendy z Całego Świata”.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do obejrzenia wystawki książek-

,,BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”- od 20 września do 6 października 2021 r.

Biblioteka zaprasza uczniów klas I-V do udziału w konkursie czytelniczo – plastycznym: ,,BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA

Uczestnicy– uczniowie klas I-V.

Czas trwania– październik 2021r.

Cele: rozwijanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, poznanie wybranej baśni lub legendy, włączenie się w ogólnopolską akcję czytelniczą.

Przebieg konkursu:

Wystawa książek “Baśnie i legendy z całego świata”- po obejrzeniu książek, uczniowie wybierają jedną z nich.

Książkę – lub wybraną ze zbioru- baśń, należy przeczytać.

Uczniowie klas I-III wykonują ilustrację do jednej przeczytanej baśni. Technika pracy dowolna, format A3. Należy napisać autora (jeśli jest podany) oraz tytuł baśni, legendy.

Na odwrocie piszemy swoje imię i nazwisko, klasę.

Uczniowie klas IV-V wykonują ilustrację ( tak jak kl. I-III). Dodatkowo w kilku zdaniach (na osobnej kartce)piszą:

O czym była baśń?

Prace (wykonane samodzielnie) przynosimy do biblioteki do końca października 2021r.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Zapraszam! – Jadwiga Żak

Konkurs Pięknego Czytania

Biblioteka szkolna ogłasza Konkurs  Pięknego Czytania ,,Myśląc Ojczyzna…”. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Konkurs Pięknego Czytania 2021 – REGULAMIN

Pasowanie na czytelnika

W dniu 9.09. 2021r. uczniowie klasy I, po zapoznaniu się z regulaminem, złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki.
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę, a także wypożyczył książkę.