Rodzina Szkół

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja, to w mieście nad Skawą wielkie święto. 97 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Z tej okazji, w tym roku do miasta przybyła młodzież z 47 szkół papieskiego imienia, z całej Polski. Wśród uczniów byli także przedstawiciele Zespołu Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym- klasa V wraz z opiekunkami: p. A. Szymonek, p. G. Opyrchał, p. J. Żak (Nasza szkoła uczestniczy w spotkaniach z okazji urodzin Papieża już po raz siedemnasty).
W związku z obchodami urodzin św. Jana Pawła II, młodzież wykonuje różne zadania. W tym roku należało napisać list do papieża Franciszka, będący odpowiedzią na Jego słowa „… by wstać z kanapy i podjąć się apostolstwa, dawania świadectwa miłości Chrystusa”. Uczniowie klasy V, pod czujnym okiem p. J. Elżbieciak, napisali list, za który otrzymali wyróżnienie. W nagrodę uczniowie otrzymali piękną statuetkę i słodycze.
Podczas obchodów kolejnej rocznicy urodzin naszego Patrona jednym z najważniejszych punktów była Msza Święta, odprawiona przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Podczas homilii Metropolita Krakowski apelował do młodzieży, aby nie wstydzili się Chrystusa: „Będąc w szkołach papieskich, stajecie się dziedzicami Jego życia i Jego nauczania (…) Nie wolno wam się wstydzić tego, że jesteście chrystusowi, że jesteście chrześcijanami, że należycie do Chrystusa…”
Po Mszy świętej została wręczona statuetka ( przechodni symbol prymatu w Rodzinie, za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej)- jednej ze szkół papieskich.

J. Żak

XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

4 października uczniowie klasy III gimnazjum oraz dziewczynki z klasy V i VI SP, reprezentowali naszą szkołę na corocznej pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. Oprócz udziału w uroczystościach na Jasnej Górze odwiedziliśmy również sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

XVI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja klasa IV wzięła udział w spotkaniu szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie odbywa się co roku w Wadowicach w rocznicę urodzin naszego patrona.