Rodzina Szkół

VI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

Jak co roku 18 maja 2006 uczniowie klasy V wraz z Wychowawczynią Panią Kazimierą Florek, oraz Panią J. Żak i G. Opyrchał uczestniczyli w kolejnym, VI Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II. Mszę św. celebrował kardynał Stanisław Dziwisz, który bezpośrednio przed jej rozpoczęciem, modlił się w wadowickiej Bazylice Ofiarowania NMP. W świątyni ucałował chrzcielnicę, przy której był ochrzczony Karol Wojtyła. Ołtarz, przed którym odprawiana była Msza, stał na podeście ustawionym na wadowickim rynku. Budowlę utrzymana w kolorze bieli zdobił duży wizerunek Papieża Jana Pawła II. W tym miejscu 27 maja Benedykt XVI spotka się z mieszkańcami Wadowic. Metropolita krakowski w wygłoszonym kazaniu zaapelował do młodzieży o odzwierciedlenie stylu życia Jana Pawła II w codziennym postępowaniu. Podkreślił również, że Jan Paweł II w swym życiu umiłował nade wszystko Boga, ale także człowieka: ” Szczególną miłością darzył młodych. Szukał ich, bo serce mu nakazywało, bo do młodzieży należy przyszłość” – mówił kard. Dziwisz. Wyjaśnił, że pokolenie Jan Pawła II zrodziło się z poszukiwania nowych wartości przez młodych ludzi. Każda ze szkół uczestniczących w uroczystości, przekazała organizatorom, przygotowane przez siebie prace na temat “W jaki sposób szkoły imienia Jana Pawła II proszą papieża Benedykta XVI o rychłą beatyfikację swojego Patrona Jana Pawła II”. Ponadto, prawie sto orkiestr strażackich z całej Polski, liczących razem blisko 4 tysiące strażaków-muzyków, wystąpiło na wadowickim rynku z koncertem “W hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II w 86 rocznicę Jego urodzin”.

Jadwiga Żak