Rodzina Szkół

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

6 października 2004 roku. Udział w w tym spotkaniu wzięli uczniowie i uczennice z klasy VJ oraz Panie : Jadwiga Żak, Grażyna Opyrchał i Dorota Sarapata. Po przyjeździe i zgłoszeniu w biurze organizacyjnym otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki, a pozostawiliśmy tam paczki z czystymi zeszytami, jakie zebrali uczniowie naszej szkoły dla kolegów z ubogich szkół zza wschodniej granicy. Potem udaliśmy się na jasnogórskie wały gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Św.

Po jej zakończeniu, nieco zmęczeni poszliśmy na małe “co nieco”.

Z nowymi siłami wróciliśmy na Jasną Górę gdzie po modlitwie przed obrazem Czarnej Madonny zwiedziliśmy klasztor OO Paulinów : wieżę.

słynne wały obronne, skarbiec, arsenał.

Jak zwykle, kupiliśmy pamiątki z te j podróży i zadowoleni, choć zmęczeni ( bo pora była już późna ) wróciliśmy do Stanisławia. Mamy nadzieję, że Ojciec Święty będzie nam zawsze błogosławił.

Jadwiga Żak