Rodzina Szkół

IV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

W dniu 18 maja 2004 roku odbył się IV Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach. Uroczystośćœ wypadła wspaniale a rozpoczęła się zgodnie z programem o 9.30 w koœciele parafialnym w Wadowicach wręczeniem medali pamiątkowych i konferencją “Wiara i rozum”.

III Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Częstochowa, Jasna Góra

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią i bibliotekarką 9 października 2003 wyjechali do Częstochowy na mszę Świętą w intencji Ojca Świętego. Podczas nabożeństwa, które odbywało się na Wzgórzu Jasnogórskim, staliśmy w strugach deszczu – pogoda niestety nie dopisała, ale uczestników było bardzo dużo. Pomodlilismy się w klasztorze, a potem byliśmy na koncercie zespołu muzycznego “Dzieci z Brodą”. Mimo zmęczenia i przemoknięcia, wszyscy świetnie się bawili.

III Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

17 maja 2003 roku klasa VI uczestniczyła w III Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym Św. Piotra Apostoła, gdzie po oficjalnym powitaniu odbyła się konferencja: ” Piękno szkoły noszącej imię Jana Pawła II “. Następnie młodzież szkolna wzięła czynny udział w koncercie grupy salezjańskiej z Krakowa, który odbył się na placu przed kościołem. Pomiędzy 11.00 a 12.00 nastąpił przemarsz uczestników Zjazdu do Bazyliki Ofiarowania NMP na Rynku w Wadowicach. Tam Ks. bp Kazimierz Nycz odprawił mszę Św. Później ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na awers medalu z okazji XXV Rocznicy Pontyfikatu – projekt uczniów naszej Szkoły otrzymał wyróżnienie.

Na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy w dniu 17 października 2002 przybyło blisko 5000 osób ze 115 szkół. Przewodniczył jej Biskup Radomski Zygmunt Zimowski a uroczystościom towarzyszyło 91 pocztów sztandarowych. Klasa V reprezentowała naszą Szkołę w tej Pielgrzymce i aktywnie w niej uczestniczyła.

II Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja 2002 ponownie spotkaliśmy się z delegacjami Szkół na II Ogólnopolskim Spotkaniu Rodzin Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach. Nasza Placówka wzięła też udział w konkursie na ” Logo Szkoły “.

9 października 2001 roku – klasa VI uczestniczyła w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy na Jasną Górę.

I Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach

19 maja 2001 roku, Delegacja naszej Szkoły uczestniczyła w I Ogólnopolskim Spotkaniu Rodzin Szkół imienia Jana Pawła II w Wadowicach. Przybyli na nie przedstawiciele 30 takich placówek. Pomysłodawcą tego spotkania był ksiądz Prałat Jakub Gil, proboszcz Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach. Uroczystość rozpoczęła się w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie o 10.00 powitano wszystkich Gości. Po części oficjalnej rozpoczęła się artystyczna, a następnie konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II. Nasza uczennica (obecnie gimnazjalistka) Brygida Dzidek została finalistką tego konkursu. O 12.00 w kościele Ofiarowania NMP była uroczysta msza. Następnie uczestnicy Spotkania zjedli obiad, a później zwiedzali Wadowice. Opiekunowie grup i obecni wówczas nauczyciele wzięli udział w spotkaniu integracyjnym na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego w pobliskiej Radoczy, w którym uczestniczył również kurator małopolski p. J. Lackowski.