HARCERSKI ROK 2023/2024

Trop Strażaka – zbiórka 3
Nie tylko strażacy pełnią służbę ratowniczą. Jest też policja, pogotowie ratunkowe, oraz GOPR. Przygotowaliśmy plakaty informacyjne z nr telefonów do poszczególnych służb. Ćwiczyliśmy również umiejętność współpracy, co jest bardzo ważną częścią pracy strażaka .Musztra zuchowa, chusta klanza, oraz wspólne budowanie remizy nam w tym pomogło. Dowiedzieliśmy się również jak prawidłowo zrobić pozycję żółwia gdy zaatakuje nas pies.

Trop Strażak – zbiórka 2

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP w Stanisławiu Dolnym, odbyliśmy niezapomnianą wizytę w naszej strażnicy. Strażacy cierpliwie odpowiadali na nasze pytania, pokazali wnętrze strażnicy, swoje strażackie oporządzenie. Wytłumaczyli co składa się na wyposażenie samochodów strażackich, oraz umożliwili ” lanie wody”. DZIĘKUJEMY💖


Trop Strażak – zbiórka 1

Co właściwie robi strażak? Jakie są jego atrybuty? Kiedy go wzywamy? Jak szybko i sprawnie wezwać pomoc? Na te pytania odpowiadaliśmy na tej zbiórce. Rozpoczynamy zdobywanie tropu Strażak.


XXVI ZLOT GROMAD I DRUŻYN HUFCA ZIEMI WADOWICKIEJ

Pełen emocji zlot ” Z KULTURĄ NA TY ”, jest już za nami. Każdy dzień wypełniony był atrakcjami i ciekawymi zajęciami, podczas których poznaliśmy bliżej Wadowice i kulturę okolicznych miejscowości. W sobotnie popołudnie czekał na nas festiwal pełen zuchowych i harcerskich piosenek a wieczorem kominek. Nasza gromada zdobyła pierwsze miejsce we współzawodnictwie na zlocie, z czego jesteśmy bardzo dumni 😁.


Trop Gumisie – zbiórka 6

To już ostatnia zbiórka z Gumisiami. Kala zaprosiła nas na wielki bal na zamku Dunwyn. Nauczyliśmy się tam wspólnego tańca, wykonaliśmy korony oraz ozdobiliśmy zamek. Z tarczami stanęliśmy do obrony zamku. 17 zuchów zdobyło znaczek sprawności Gumisie.


Trop Gumisie – zbiórka 5

Razem z Zamim wyruszyliśmy na poszukiwania Skradzionych Gumijagód. Przygotowaliśmy zaczarowane słoiczki z dobrymi uczuciami, radosne znaki na kamieniach, spisaliśmy pozytywne czary do Wielkiej Księgi Gumisiów. Stworzyliśmy zasłonę bańkową przed ogrami, oraz w magiczny sposób napompowaliśmy balony aby przelecieć przez moczary. A na końcu po otworzeniu pieczary , gdzie ogry schowały skrzyneczkę z Gumijagodami, przygotowaliśmy pyszne lody gumijagodowe.


Trop Gumisie – zbiórka 4

Do swojej pracowni zaprosił nas Gusto. Gumiś artysta pokazał nam różne techniki prac plastycznych. Stworzyliśmy drzewo odbijając nasze dłonie, w plastelinie tworzyliśmy pejzaże używając różnych kształtów makaronów oraz zrobiliśmy gumisiowe wysypywanki używając zabarwionej soli.


Trop Gumisie – zbiórka 3

Specjalnym gościem tej zbiórki była Bunia. Po przygotowaniu czapek kucharskich, zaprosiła nas do swojej kuchni i wspólnie przygotowaliśmy czekoladowe muffinki, które po ostygnięciu polaliśmy polewą i ozdobiliśmy. Uczyliśmy się również jak przygotować ozdoby i udekorować tort.


Trop Gumisie – zbiórka 2

Grafi i Tami to dwa wspaniałe gumisie z którymi “spędziliśmy” czas na tej zbiórce. Z Grafim stworzyliśmy gumisiowe drzewo wraz z tunelami. Z Tamim wykonaliśmy łódeczki z patyczków( w końcu to on robi wspaniałe modele statków).


Trop Gumisie – zbiórka 1

”Zobacz sam, jak Gumisie skaczą tam i siam!” I wskoczyły do Ekoludów na zbiorę. Razem z Grafim wykonaliśmy misie z rolek, z Bunią uczyliśmy się cerować skarpetki, z Sani i z Kabim bawiliśmy się w klasy, Zami pokazał nam zaczarowane robaczki, z Gusto wykonaliśmy wodne arcydzieła a Tami to świetny ogrodnik z którym zasadziliśmy stokrotki i bratki.
Rozpoczynamy zdobywanie Tropu GUMISIE!