Podsumowanie wyników konkursów
Jan Paweł II – pielgrzym Kalwaryjski
Pamiątki związane z Janem Pawłem II
Zbliża się święto wszystkich Mam. Nie możemy Ich zaprosić do szkoły, ale nie możemy zapomnieć o tym ważnym święcie. To od Was zależy jak Dzień Mamy będzie się odbywał w Waszych domach. Tak naprawdę to święto powinno trwać przez cały rok! Sami o czymś, co sprawi mamie przyjemność, pomyślcie. Bądźcie kreatywni!
Podaję poniżej strony, z których możecie korzystać.
Możecie też przygotować: laurkę, prezent, życzenia ( a może własny wiersz dla mamy),bukiet polnych kwiatów, poczytajcie mamie ulubioną książkę…. a przede wszystkim podarujcie Jej Uśmiech i dobre serce.
Pozdrawiam serdecznie 🙂 J. Żak
https://miastodzieci.pl/bajki/
https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/05/pomysly-na-prezent-dla-mamy/
W związku z najnowszymi wynikami badań nad koronawirusem Sars-CoV-2 Biblioteka Narodowa zmienia rekomendację, dotyczącą okresu kwarantanny dla książek- skraca okres kwarantanny do minimum 3 dni. (04.05.2020 r.)
W związku z tym, w naszej szkole książki do biblioteki można zwracać od poniedziałku do piątku, aż do 8 czerwca bieżącego roku- oprócz imienia i nazwiska ucznia oraz klasy, proszę napisać datę zwrotu. Nie trzeba pisać nazwiska nauczyciela, ponieważ ten zapis dotyczy nauczycieli, którzy także zwracają książki. Sposób i miejsce oddania są podane we wcześniejszym ogłoszeniu i nie ulegają, na dzień dzisiejszy, zmianie.
Termin i sposób zwrotu podręczników będą podane w późniejszym terminie.
Wypożyczamy tak, jak to było ustalone dotychczas.
Pozdrawiam – J. Żak
Międzynarodowy Dzień Bibliotek i Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza.
Obejrzyjcie 10 najpiękniejszych bibliotek na świecie.
Zapraszam do licznego udziału.
Drodzy Czytelnicy!
Zachęcam wszystkich do licznego udziału w konkursach. Przypominam, że w środy można wypożyczać książki (po wcześniejszym powiadomieniu), również w środy można oddawać przeczytane. Nie zapominajcie o tym, że czytanie jest dla nas wszystkich bardzo ważne!
A oto kilka cytatów o książkach:
,,A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”/ Mikołaj Rej/
,,Kto czyta książki, żyje podwójnie” / Umberto Eco/
,,Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” / przysłowie chińskie/
,,Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela”/ J. W. Goethe/
,,Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki”/ Stanisław Konarski/
,, Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”/Maria Dąbrowska”/
Kolejne cytaty za tydzień w czwartek. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. J. Żak
Święto Narodowe Trzeciego Maja
,, Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela”/J. Iwaszkiewicz/
Oto kilka książeczek, napisanych przez Waszych starszych kolegów. Sami wymyślili im tytuły, napisali treść oraz opracowali je graficznie.
Może uda się Wam ,,stworzyć” ciekawą historię i ,,wydać” małą książkę? Zapraszam
i czekam na ,,nieznane opowieści „.
Pozdrawiam:) Bibliotekarz
DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE!
Informuję, że jest możliwość zwrotu przeczytanych książek do biblioteki szkolnej. W związku z pandemią koronawirusa musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Zwracane książki należy:
1. zapakować ( najlepiej w rękawiczkach ochronnych) do reklamówki/ woreczka
2. opisać (imię i nazwisko ucznia, klasa/ imię i nazwisko nauczyciela, pracownika szkoły)
3. zwrotu można dokonywać w środy, począwszy od 29 kwietnia i w każdą kolejną środę maja)
4. książki wkładamy do wyznaczonego, kartonowego pudełka, przygotowanego w holu szkoły(wejście od ulicy)
Ze względu na możliwą transmisję wirusa: człowiek-książka-człowiek, Biblioteka Narodowa zaleca poddanie książek kwarantannie od 10 do 14 dni.
Książki, poddane izolacji będą wyłączone z wypożyczania i udostępniania.
Równocześnie przypominam, że jest możliwość wypożyczenia książek, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Książki będą zostawione w holu szkoły, na stoliku. Zapraszam do udziału w konkursach i akcjach czytelniczych.
Wszystkie wypożyczone książki zwracamy do bibliotek (kartonowe pudełko), do dnia 7 czerwca 2020 roku.
Można zgłaszać jakie książki własne, online- udało się Wam przeczytać w domu (podajemy do 7 czerwca).
Pozdrawiam serdecznie:) J.Żak
23.kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku święto będziemy obchodzić w swoich domach. Proszę poczytajcie na Internecie na stronie https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich. Tam dowiecie się skąd wzięło się to święto…Zobaczcie i poczytajcie również stronę http://lustrobiblioteki.pl/2020/04/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich-2020/
Ten dzień, w bieżącym roku, będzie obchodzony w przestrzeni internetowej. Dowiecie się jak moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją.
Korzystając z w/w strony zachęcam do udziału w akcji,,Przeczytałeś? Podaj dalej! „, czyli naszej akcji ,,Książka dla biblioteki”. Proszę o przejrzenie w czasie izolacji, domowych półek z książkami. Jeśli są tam książki, wydane po roku 2015, w dobrym stanie, takie, które chętnie Ty sam czytałeś – po otwarciu szkół, w ustalonym terminie, po uzgodnieniu z Rodzicami, proszę podaruj je do biblioteki.
Proponuję także, by założyć własny ,,Dziennik Czytelnika” lub ,,Dziennik Przeczytanych Książek”, by w ten sposób dokumentować książki, które przeczytaliście. Podajemy; autora, tytuł, ilustratora, rok wydania i wydawnictwo. Każdy wg siebie może wykonać rysunek, napisać krótkie streszczenie, wypisać bohaterów…
Wykorzystajcie ten czas spędzony w domu.
Pozdrawiam serdecznie:) J.Żak
Drodzy czytelnicy!
Czy czytaliście kiedyś te książki? Jeśli tak, to proszę o odpowiedzi. To pierwsza część konkursu „Lektury”, kolejne w najbliższym czasie.
Zapraszam i czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam – J. Żak
„Tegoroczne Święta Wielkanocne w moim domu” – dowolną techniką wykonaj pracę plastyczną na temat świąt. Zdjęcia prac proszę przesłać z dopiskiem świetlica szkolna.
Pozdrawiam serdecznie – J. Żak
Zdrowych, pełnych radości, wiary i nadziei Świąt Wielkanocnych
życzy
J. Żak
Dla wszystkich, którzy lubią czytać.
Weź udział w konkursie i prześlij e mailem.
Dokończ zdanie- Jeśli lubisz czytać książki- napisz kilka, kilkanaście zdań -dlaczego?
Lubię czytać książki, bo….
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI – KONKURS DLA CZYTELNIKÓW
Drodzy uczniowie, czytelnicy!
Bardzo serdecznie Was witam. Przypominam o konkursie „Polskie przysłowia ludowe o wiośnie”, który był ogłoszony 11 marca. Zapraszam do licznego udziału. W obecnej sytuacji zmieniło się miejsce dostarczania prac, przesyłajcie zdjęcia drogą e mail. Po powrocie do szkoły uczestnicy konkursu – tak jak zawsze- otrzymają drobne upominki.
Trzymajcie się cieplutko.
Pozdrawiam J. Żak
W okresie kształcenia na odległość każdy rodzic ma możliwość wypożyczenia dla swojego dziecka książek w bibliotece szkolnej (poniedziałek i środa w godz. 8.00-12.00.) po uprzednim kontakcie telefonicznym – 692065812
W obecnej sytuacji nie zwracamy książek , które były wypożyczone wcześniej.
Dla chętnych czytelników. Proszę sprawdzić na stronie Internetowej co to jest teatrzyk kamishibai. Jak można go wykonać. Jeśli będziecie zainteresowani wykonaniem takiego papierowego teatrzyku to zapraszam. Podczas wycinania poproście o pomoc osoby starsze. Papierowy teatr można wykorzystać do świetnej zabawy. Ilustracje mogą dotyczyć jednej z baśni Andersena( poczytajcie online), bo wkrótce tj. 2 kwietna, w dniu urodzin baśniopisarza (ur. 02.04.1805 r.), będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Jesli zainteresujecie się tematem to proszę o wykonanie zdjęcia waszej pracy i przesłanie na adres e mail spstanislaw.pracawdomu@gmail.com – do świąt. Życzę udanej zabawy i może wkrótce w bibliotece szkolnej zaprezentujemy Wasz teatrzyk.
Pozdrawiam
Konkurs biblioteczny – Polskie przysłowia ludowe o wiośnie
Ferie w szkolnej bibliotece
28 stycznia Nikola Z. uczennica z klasy VII oraz Amelka B. z klasy 0B brały udział w zajęciach „Ferie z książką”. W bibliotece szkolnej czytały fragmenty książek, słuchały czytanego tekstu, wykonywały prace plastyczne, przebierały się w ulubione postacie.
Drugie życie książek
Ozdoby świąteczne ze starych książek
Mikołajki w bibliotece
Upominki dla uczniów, którzy podarowali książki i czasopisma.