Podsumowanie czytelnictwa pierwsze półrocze 2020-2021

Śródroczne podsumowanie udziału uczniów w konkursach czytelniczych- rok szkolny 2020/2021, w ramach całorocznego konkursu “Czytam, bo warto”– I część

PODSUMOWANIE

“Mikołajki” w bibliotece

“Mikołajki” dla uczniów, którzy w okresie grudzień 2019 r.- listopad 2020 r., podarowali do biblioteki szkolnej książki lub czasopisma. Zapraszam po odbiór drobnych upominków- w czwartek (3 grudnia) lub w poniedziałek (7 grudnia), od godziny 8.00 do13.00.

Książki podarowali: Martyna Wróbel, Izabela Różycka, Rafał Różycki, Eliza Kowalczyk, Kacper Wójcik, Wiktoria Elżbieciak, Dawid Elżbieciak, Kamila Mecha

Wszystkim serdecznie dziękuję – Bibliotekarz

Ja i Mój Miś

W konkursie czytelniczym nr 3 “JA I MÓJ MIŚ” udział wzięli: Alexander Maciasz, Szymon Kręcioch, Lena Guzdek – z klasy I, Zuzanna Bołdys, Kamila Mecha, Zuzanna Mularczyk, Nikodem Faber, Kacper Wójcik- z klasy II, Oliwia Maciasz, Aleksandra Guzdek, Nikola Dziedzic- z klasy III, Eliza Kowalczyk, Karolina Mularczyk- z klasy IV oraz Klaudia Guzdek z klasy VI a.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Misie, wykonane/namalowane przez Was, są bardzo ładne. Każdy wykonuje prace na miarę swoich umiejętności. Ważny jest Wasz udział w konkursie, Wasze zaangażowanie i rozwijanie aktywności twórczej. Wyniki Całorocznego Konkursu- za I półrocze, będą podane w grudniu.
Bibliotekarz🤗

Czego nie lubi książka

W konkursie  udział wzięli: Kamila Mecha, Kacper Wójcik, Nikodem Faber, Zuzanna Mularczyk, Zuzanna Bołdys- z klasy II, Oliwia Maciasz, Ewa Zdziebko- z klasy III, Karolina Mularczyk  uczennica klasy IV

Serdecznie dziękuję za piękne prace i ciekawe informacje od ,,Książek”. Wasze prace są umieszczone na oszklonej części biblioteki.

Z pozdrowieniami – Bibliotekarz

Drodzy uczniowie!

Podaję informację, dotyczącą wypożyczeń i zwrotów książek, w czasie nauki zdalnej.
Dni i godziny pracy biblioteki: poniedziałek, środa, czwartek: 8.00- 13.00

Wypożyczenia: książki zamawiamy, pisząc wiadomość do bibliotekarza J. Żak- czat na Teamsie.
Bibliotekarz udzieli informacji o dostępności książki w bibliotece i wypożyczy ją na kartę czytelniczą.
Książki będzie można odebrać w bibliotece, w godzinach pracy biblioteki lub będą odłożone na stoliku przed biblioteką.

Zwroty – zapakowane do woreczka lub reklamówki książki, opisane (imię, nazwisko klasa) na wierzchu reklamówki, zostawiamy w kartonowym pudełku ,,kwarantanna książek” na korytarzu, przed biblioteką. Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, związanych z COVID-19.

Zapraszam. Bibliotekarz J. Żak

W czwartek 28 października uczniowie klasy pierwszej, odwiedzili bibliotekę szkolną. Co roku najmłodsi uczniowie zapoznają się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania i zwrotu książek, a także dowiadują się: ,,dlaczego warto czytać?” i ,,czego nie lubi książka?”
W obecności wychowawcy klasy p. M. Job- Rozum oraz bibliotekarza, uczniowie złożyli ślubowanie, potem zostali pasowani na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki. Od tej pory czytelnicy klasy pierwszej, wypożyczyli książki, które będą czytać w swoich domach.
Wszyscy otrzymali również Wyprawki Czytelnicze, w ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka- wielki człowiek”. Jest to projekt, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: ,,Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, opiekunów, ,,Kreatywny alfabet”- plakat z literami do wycinania.
Projekt jest bezpłatny.

Wystawa z okazji 42 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

CZWARTEK-15 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU- I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE.

,,PRZERWA NA CZYTANIE” w naszej szkole będzie zorganizowana w czwartek- 15 października 2020 roku.
W tym dniu, każdy uczeń przynosi z domu własną książkę i na wszystkich przerwach międzylekcyjnych (oprócz przerwy na śniadanie i na obiad), będzie czytał. Każdy wybiera sobie dogodne miejsce.
Najmłodszym uczniom będą czytać nauczyciele.
Zapraszam również do udziału w akcji wszystkich nauczycieli i pracowników!( w miarę możliwości)

PAMIĘTAJCIE!

Nie wymieniamy się książkami!
Jeśli ktoś nie zabierze książki z domu, można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Więcej informacji o akcji możecie znaleźć na stronie: www.womgorz.edu.pl