Warsztaty plastyczne

przez | 23 stycznia, 2020

23 stycznia b.r. odwiedził naszą szkołę pan Ryszard Hodur – artysta, plastyk, autor rekwizytów teatralnych i masek wykorzystywanych w teatrach w różnych miejscach Polski, a zwłaszcza w Krakowie .

Przywiózł ze sobą ogromny zbiór własnoręcznie wykonanych masek , wśród których przeważały maski “weneckie”. 20 – osobowa grupa uczniów z klas VI – VIII obejrzała je sobie dokładnie , następnie wysłuchała opowieści pana Ryszarda o historii masek na przestrzeni dziejów. Wkrótce przystąpiono do działania. Każdy uczestnik warsztatów wybrał sobie wykonaną już wcześniej przez artystę z masy papierowej “surową maskę” i musiał ją ozdobić według własnego uznania , lub korzystając ze wzorów wystawionych masek. W ruch poszły: cekiny, koraliki , ozdobne pasmanterie , “kamienie szlachetne”, brokaty, piórka i wiele innych materiałów. Praca trwała 3 godziny. Jej efekty można podziwiać na zdjęciach . Wszyscy uczestnicy zabrali swoje dzieła do domów . Miejmy nadzieję, że pochwalą się nimi na najbliższej zabawie karnawałowej. Uczniowie podziękowali panu Ryszardowi Hodurowi wręczając Mu dyplom za wprowadzenie ich w świat masek i ciekawe zajęcia plastyczne . Mamy nadzieję na dalszą współpracę z tym niezwykłym i wspaniałym artystą.

Dorota Sarapata