Konkurs kolęd i pastorałek

przez | 21 stycznia, 2020

21 stycznia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku przyjęto rekordową liczbę uczestników z różnych szkół naszej gminy, ale także powiatu a nawet sąsiednich województw. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli, w kategorii solistów : Amelia Brózda z kl. 0 B, Wiktoria Elżbieciak z kl. I, Wiktoria Górny z kl. VI ; w kategorii zespołów : kl. II i kl. V B . Do konkursu przygotowały się także 2 zespoły z kl. VII – VIII : Oliwia Rajda i Martyna Orkisz oraz zespól z kl. VII. Niestety z powodu opóźnienia przesłuchań ( 1,5 godz.) opiekunowie odwołali ich występy ze względu na odbywający się w tym czasie szkolny Dzień Babci i Dziadka (tam zaprezentowali oni swoje występy). Wszyscy wykonawcy dobrze przygotowali się do konkursu i pięknie zaprezentowali swój repertuar. Solistki wzruszyły widownię swoimi pastorałkami, a zespoły kolędników rozbawiły wszystkich i zachwyciły strojami, rekwizytami i zaangażowaniem w występ. Największy sukces osiągnęła Wiktoria Górny, która zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na słowa Frania z kl. II : “Bardzo ładnie zaśpiewaliśmy! Podobało mi się! ”

Dorota Sarapata