Ferie zimowe

przez | 24 stycznia, 2020

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.

Przypominamy Wam podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku:
– nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki wodne (jeziora, stawy, rzeki): są to miejsca niepewne i grożą załamaniem się lodu, nigdy nie wiadomo, w którym miejscu lód jest bardziej kruchy.
– spędzajcie więcej czasu na świeżym powietrzu, a mniej przed komputerem.
– korzystajcie z Internetu, odpowiedzialnie szanując prawo do prywatności (własne jak i innych) oraz przestrzegając zasady szacunku i dobrego wychowania.
– jadąc samochodem, pamiętajcie o pasach bezpieczeństwa;
– jeśli będziecie musieli przejść nieoświetloną ulicą po zmroku, pamiętajcie o odblaskach, kamizelkach lub jakiejkolwiek rzeczy, która może Was oświetlić.
– zapiszcie w swoich telefonach na liście kontaktów osobę, z którą należy się kontaktować w nagłych wypadkach, numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem „ICE” (in case of emergency).
– jeśli jesteście świadkami wypadku, zadzwońcie po służby ratownicze!

Ważne numery alarmowe:
– POLICJA – 997