Warsztaty profilaktyczne

przez | 19 grudnia, 2019

19 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas 6– 8 nt. „Internet- przyjaciel czy wróg? Uzależnienia behawioralne” prowadzone przez przedstawiciela Centrum Szkoleń Profilaktycznych „Edukator” z Krakowa. Uczniowie mieli okazję podyskutować nt. serwisów społecznościowych i niebezpieczeństw z nimi związanych, ograniczeń prawnych wynikających z korzystania z sieci, znanych kanałów (YouTube) i postaw z nich płynących, mowy nienawiści, cyberprzemocy, uzależnień od komputera, Internetu, gier.
Zajęcia spotkały się z dużym zaangażowaniem i aktywnością uczniów. Przypomniały o zasadach, jakimi powinien kierować się użytkownik Internetu, aby być bezpiecznym. Mam nadzieję, że uświadomiły również uczniom, że niezbędna jest weryfikacja znalezionych w Internecie informacji oraz ograniczenie ilości czasu w nim spędzanego.

p.o. dyr mgr Joanna Elżbieciak