Lekcja wf z prof. Andrzejem Nowakowskim

przez | 18 grudnia, 2019

18 grudnia w naszej szkole gościł Pan dr hab. Andrzej Nowakowski, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rzeszowskiego, osoba, która jest posiadaczem dwóch habilitacji z odmiennych dziedzin nauki: nauk prawnych oraz nauk o kulturze fizycznej. Jest z urodzenia wadowiczaninem, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Studia ukończył na UJ w Krakowie, tam też doktoryzował się i habilitował. Drugą habilitację uzyskał na AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Jest autorem, współautorem bądź redaktorem blisko 300 publikacji naukowych i popularno – naukowych. Wiele z nich dotyczy ruchu sokolego w powiecie wadowickim. Wizytę w naszej szkole Pan prof. rozpoczął od przedstawienia prelekcji na temat swojej ostatniej podróży do Iranu. Uczniowie mogli się dowiedzieć wiele ciekawostek o tym kraju. Pan prof. Nowakowski gościł również na lekcji wf w klasie VB i VI, gdzie zademonstrował ćwiczenia na bosaka.

Ewa Gasek