Dzień Wolontariusza

przez | 8 grudnia, 2019

Aby jak najlepiej i najefektywniej przybliżyć uczniom naszej szkoły ideę wolontariatu, jego założenia i formy, tegoroczny Dzień Wolontariusza obchodziliśmy z podziałem na dwie grupy wiekowe. Uczniowie z młodszych klas, z pomocą naszych wolontariuszek, przygotowali plakaty w formie kolażu, których tematem były obszary działań wolontariuszy. Uzupełnieniem był krótki quiz, który nasze wolontariuszki przeprowadziły wśród wszystkich maluchów. Uczniowie starszych klas wzięli natomiast udział w panelu, którego program obejmował wygłoszenie referatu na temat genezy i historii wolontariatu w Polsce, Europie i na świecie oraz przedstawienie relacji multimedialnej ze współpracy naszych wolontariuszek z Domem Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach. Posumowaniem panelu było przeprowadzenie interaktywnego quizu, w którym uczestniczyły reprezentacje klas. Nowym członkom Szkolnego Koła Wolontariatu “Warto pomagać” zostały rozdane koszulki.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu