2012

22 przeżywaliśmy uroczystości związane z patronem szkoły błogosławionym Janem Pawłem II. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy udziałem w uroczystej Mszy świętej, następnie udaliśmy się do szkoły, aby tam uczestniczyć w apelu poświęconym naszemu patronowi. Klasa VI przypomniała nam najważniejsze fakty i dokonania papieża polaka. Nie zabrakło również ulubionych przez bł. Jana Pawła II piosenek. Po części artystycznej wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”. Kolorowe prace ozdobiły korytarze naszej szkoły i jeszcze przez długi czas będą nam przypominały postać naszego patrona.

2011

22 października obchodziliśmy święto naszego patrona – błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazji klasa VI przygotowała uroczystą akademię a następnie odbyły się konkursy plastyczne związane z osobą papieża Polaka.

2009

16 październik to w kalendarzu naszej szkoły data szczególna. Tego dnia bowiem przypada rocznica pontyfikatu Jana Pawła II czyli święto patrona szkoły. Uczciliśmy ten dzień uroczystą mszą świętą oraz apelem.

2008

16 października przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym szczególnym dla wszystkich Polaków dniu, uroczyście czcimy pamięć naszego Wielkiego Patrona. Wzięliśmy udział we mszy świętej a klasa VI przygotowała uroczysta akademię. Delegacja z naszej szkoły wzięła także udział w uroczystościach jakie w tym dniu odbyły się w klasztorze o. bernardynów w Kalwarii.

2006

16 października 2007 w naszej Szkole im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym obchodziliśmy Święto Patrona. To już kolejny Dzień Patrona bez żyjącego Ojca Świętego, jednak cały czas wierzymy, że papież jest z nami i patrzy na nas z Domu swojego Ojca.
O godzinie 8:45 poczet sztandarowy, młodzież i nauczyciele zebrani przy szkole, wyruszyli do kościoła parafialnego. Msza święta o godzinie 9:00 została odprawiona przez ks. proboszcza K. Sordyla. Po Mszy św. odmówiliśmy Różaniec.
Akademię z okazji 29 Rocznicy Pontyfikatu przygotowała p. A. Kapuścińska wraz z klasą Va, oprawę muzyczną p. D. Sarapata. Występy były bardzo wzruszające – było to przypomnienie nauczania Jana Pawła II z wykorzystaniem archiwalnych nagrań oraz refleksyjne wiersze związane ze śmiercią papieża Polaka. Młodzież była doskonale przygotowana co nagrodzone zostało gromkimi brawami i podziękowaniem p. Dyrektora M. Zięby.
Pierwszy raz obchodząc Święto Patrona Szkoły mieliśmy coś, co do Niego należało. Był to obrazek z relikwiami, przywieziony przez uczniów kl. VI z Częstochowy. Na ten dzień został on oprawiony (ramkę wykonał p. Sławomir Faber) i od tej pory zajmuje najważniejsze miejsce w naszej szkole. Również gwóźdź do sztandaru przywieziony z Jasnej Góry (umocowany przez p. M. Fabra) jest od Święta Patrona symbolem dokumentującym, dzień przejścia naszego Patrona do Domu Ojca.
Pani J. Żak powiedziała uczniom zebranym na sali o darach przywiezionych z Częstochowy i o tym, iż relikwie oraz gwóźdź poświęcony przy Jego Grobie, zobowiązuje nas do lepszego zachowania. Odczytała również wyniki konkursu “Jan Paweł II Obrońca godności człowieka”, pogratulowała zwycięzcom i podziękowała uczestnikom za udział.

Jadwiga Żak

2005

6 października 2005 Święto Patrona naszej Szkoły, Jana Pawła II. Dzień ten jak co roku, obchodziliśmy bardzo uroczyście. Rozpoczęliśmy go mszą świętą, następnie udaliśmy się do szkoły gdzie uczniowie przedstawili program poświęcony życiu naszego Patrona. Wzięli również udział w konkursie plastycznym.