2016

22 października świętowaliśmy dzień naszego patrona św. Jana Pawła II. Najpierw wzięliśmy udział w Mszy Świętej a następnie w zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych. Sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach o puchar Lolka. Najlepszymi strzelcami bramek okazali się uczniowie klas III, VI i III gim.

22. października obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II.
Rano w kościele parafialnym odbyła się msza święta, następnie wspólnie na sali gimnastycznej uczyliśmy się śpiewać hymn naszej szkoły. Po przerwie rozpoczęły się zajęcia w klasach. Młodsi uczniowie tworzyli galerię obrazków poświęconych miłosierdziu, natomiast uczniowie klas starszych tworzyli gazetę poświęconą naszemu patronowi. W każdym wydaniu gazety znalazł sie opis sylwetki papieża Polaka, odrobina poezji i humoru, kulinarny przepis, artykuł o papieskich szlakach i wywiad na temat miłosierdzia. Klasa która najlepiej zredagowała swoją gazetę, otrzymała nagrodę w postaci bonu na “Dzień bez pytania”.

2014

Dnia 22 października 2014 roku obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II. O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie szkoły, Burmistrz gminy Kalwaria Zebrzydowska, dyrekcja, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz J. Piasecki. Dziewczyny z klasy I i II gimnazjum śpiewały pieśni wraz z panią Dorotą Sarapatą i przy akompaniamencie organisty. Na gitarach przygrywały Klaudia Wąsowicz i Weronika Mularczyk.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Na wstępie p. dyrektor mgr M. Zięba powitał przybyłych gości, rodziców i uczniów, potem krótkie przemówienie miał burmistrz naszej gminy Sz. P. Zbigniew Stradomski. Potem zaczęła się część artystyczna. Prowadzącą była pani Dorota S. Okolicznościowe teksty przygotowała i wykonała klasa I gimnazjum. Natomiast dziewczyny z klasy II gimnazjum wspomagały śpiewem młodszych kolegów. Prezentację multimedialną przygotowała p. mgr inż. K. Leja. Kolejnym punktem były występy laureatów I Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II, organizowanego przez p. bibliotekarkę i 2 uczennice z II gimnazjum.

Po akademii uczniowie uczestniczyli w „Zabawach z Lolkiem”, które prowadzili koledzy oraz nauczyciele. W każdej Sali lekcyjnej odbywały się różne konkursy dotyczące Jana Pawła II. Na przykład trzeba było wymyślić odę do kremówki i poczęstować się tym pysznym ciastkiem. W innych klasach były zajęcia: plastyczne, teatralne, taneczne, a także konkurs na najlepszego bramkarza.

Uroczystość zakończyła się o godzinie 13:30. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów.

Zredagowała Natalia Banaś

2013

24 października obchodziliśmy dzień naszego patrona bł. Jana Pawła II. Rano odbyła się masz święta, a następnie akademia. Później rywalizowaliśmy w konkursie wiedzy o naszym patronie. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI a w kategorii gimnazjum klasa I. Po konkursach wspólnie obejrzeliśmy film “Świadectwo”.