Spotkanie zawodoznawcze z rodzicem – pielęgniarka

przez | 6 czerwca, 2023

W dniu 2 czerwca 2023r., w ramach programu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, lekcje zawodoznawcze odbyły się w klasie 8a, 8b i 6. Uczniowie poznali tajniki pracy na stanowisku wyspecjalizowanej pielęgniarki. Mieli okazję zobaczyć, a nawet przetestować sprzęty używane w szpitalu. Dzięki zajęciom dowiedzieli się też, jakie przedmioty są istotne przy wyborze tego zawodu, jak powinna przebiegać ścieżka kształcenia, jakie dokumenty uzyskuje się w toku nauki oraz jak wygląda codzienna praca. Oprócz faktów, był również czas na praktykę. Każdy z uczniów mógł zmierzyć swoje ciśnienie, wykonać pomiar pulsoksymetrem, a nawet korzystać z pomiaru cukru. Ważne, że każdy wynik opatrzony był odpowiednim komentarzem, co pozwoliło poszerzyć uczniom wiedzę na temat własnego zdrowia. Dodatkowo na zakończenie zajęć, każdy otrzymał pamiątkowy długopis w kształcie strzykawki, który bardzo spodobał się uczniom.

Te ciekawe i uczące zajęcia, zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym przeprowadzone zostały przez Panią Ilonę Kleszcz. Serdecznie dziękujemy za dużą dawkę wiedzy oraz umiejętności, za poświęcony czas, chęć współpracy już po raz kolejny, a przede wszystkim za przybliżenie tego trudnego i bardzo potrzebnego zawodu Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani, a emocje towarzyszyły im jeszcze po zajęciach.

Koordynator ds. WSDEZ