przez | 27 września, 2022

ZS CKU im.św. Jana Pawła II w Radoczy zaprasza uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych do udziału w konkursie na mini reportaż w języku angielskim organizowanym przez Redakcję Szkolnej Telewizji Uczniowskiej Radocza Students’ TV express.

Regulamin konkursu.
1. W konkursie mogą brać udział “ekipy reporterskie” z klas ósmych i siódmych szkół podstawowych z naszego regionu.
2. Ekipa reporterska rozumiana jest jako grupa uczniów (dowolna liczba osób zaangażowanych w produkcję reportażu), którzy z pomocą nauczyciela  współpracują razem, żeby nagrać minireportaż w języku angielskim dotyczący spraw z życia szkoły i/lub spraw z życia społeczności lokalnej.
3. Długość reportażu – ok. 4 min.
4. Minireportaż powinien składać się:
a.  z czołówki graficznej z podkładem muzycznym (np. logo ekipy reporterskiej lub zdjęcie szkoły uczniów lub zdjęcie całej ekipy, itp. oraz tytułu mini reportażu,
b. z prezentacji materiału informacyjnego w języku angielskim przez wybranych uczniów z ekipy reporterskiej (może być dowolna liczba prezenterów) oraz prezentacji  zdjęcia/zdjęć lub nagrania wideo ilustrującego omawiany temat,
c. z graficznego zakończenia programu z wypisanymi imionami i nazwiskami członków ekipy oraz opiekuna oraz ewentualnymi źródłami użytymi w programie,
d. z  tekstów pisanych z  tłumaczenia wypowiedzi prezenterów z języka angielskiego na język polski.
5. Nagranie mini reportażu powinno być przesłane w formacie MP4 na adres: jaroslaw.wojtal@radocza.edu.pl do dn.20 października 2022 r. do godz. 16.00. i powinno zawierać tytuł, nazwę szkoły, nazwę ekipy reporterskiej (jeśli  uczniowie taką ustalą ) oraz imię i nazwisko opiekuna z nr telefonu do niego.
6. Reportaż oceniany jest przez jury powołane przez dyrektora ZS CKU im.św. Jana Pawła II w Radoczy i będzie składać się z nauczycieli języka angielskiego
 i nauczycieli grafiki komputerowej oraz przedstawiciela TV lokalnej.
7. Oceniane będzie poprawne użycie języka angielskiego, trafność tłumaczenia z języka angielskiego na język polski zamieszczonych w materiale filmowym, jak również  oprawa graficzna i ogólny pomysł prezentacji materiału informacyjnego.
UWAGA: Jakość nagrania, jeśli będzie ono czytelne audiowizualnie, nie będzie brana pod uwagę co oznacza, że nie ma żadnych szczególnych wymagań sprzętowych i minireportaż może być zrobiony z użyciem smartfona.
8. Ogłoszenie wyników i prezentacja najlepszego mini reportażu odbędzie się  dn. 22.10.2022 r. podczas pikniku rodzinnego, na który zaproszone są wszystkie ekipy reporterskie wraz z opiekunami i rodzicami uczniów.
9.  Cenne nagrody dla każdego uczestnika . Najciekawsze programy zostaną opublikowane w telewizji szkolnej Radocza Students TV express oraz w telewizjach szkolnych partnerów zagranicznych we Francji, Holandii i USA.
10.
Opiekun zgłasza ekipę reporterską do konkursu do dnia 10 października 2022 r. na adres mailowy  jaroslaw.wojtal@radocza.edu.pl  akceptując tym samym regulamin konkursu.
Zgłoszenie powinno zawierać: Nazwę Szkoły, klasę, imię i nazwisko opiekuna oraz jego nr telefonu jak w adnotacji poniżej:
TEMAT: KONKURS mini reportaż w języku angielskim pod hasłem: NEWS4U (News dla Ciebie).
“Zgłaszam udział w konkursie na minireportaż w języku angielskim uczniów klasy …………  SP…………………………. i oświadczam , że uczniowie biorący udział w projekcie posiadają zgodę rodziców na udostępnienie ich wizerunków w mediach”.
IMIĘ I NAZWISKO opiekuna  nr tel…………………………….
Więcej informacji  pod numerem telefonu 600705923 lub adresem mailowym: jaroslaw.wojtal@radocza.edu.pl