przez | 25 września, 2022

W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała kwotę 60 000,00 zł, za którą zostały zakupione następujące pomoce dydaktyczne:

• Drukarka 3D wraz z akcesoriami,
  • Robot edukacyjny wraz z akcesoriami (Photon: Laboratorium Przyszłości – zestaw PRO)
  • Klocki LEGO do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami (pakiet dla klas 4-8)
  • Interaktywny system nauki programowania Scottie Go! MASTER PACK
  • BeCreo – 6 zestawów z mikrokontrolerem
  • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  • 3 zestawy edukacyjne do montażu obwodów elektrycznych
  • Statyw do aparatu i kamery
  • Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
  • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
  • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
  • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  • Aparat fotograficzny Sony RX100 III

Pomoce będą wykorzystywany nie tylko na lekcjach  informatyki, kołach programistycznych, ale również na innych lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

Jest to wsparcie w realizacji podstawy programowej poprzez nowe technologie i eksperymenty, ułatwiające przekazywanie wiedzy. Wszystkie urządzenia przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć, zwiększenia aktywności uczniów, zainteresowania ich dziedzinami technicznymi i ścisłymi oraz pobudzenia kreatywności. Ponadto wspomogą kształcenie, ułatwią je lub wzbogacą jego treści i formy przekazu.

Dyrektor Joanna Elżbieciak