Zaproszenie dla przedszkolaków

przez | 19 września, 2022

ZAPROSZENIE!

Biblioteka szkolna zaprasza ,,Zerówkowiczów” i przedszkolaków do korzystania z książek zgromadzonych w ,,Kąciku czytelniczym dla najmłodszych”.

Rodzice wraz ze swoimi dziećmi mogą wypożyczać wybrane książeczki, a po ich przeczytaniu- zwrócić do biblioteki.

Dlaczego warto czytać i zachęcać dziecko do czytania?

Czytanie odgrywa ogromną rolę w życiu każdego dziecka. Najpierw my, osoby dorosłe czytamy naszym pociechom, potem dzieci opanowują technikę czytania i sięgają po książki.

Badania dowodzą, że Maluchy, którym czytano, lepiej radzą sobie w szkole. Dziecko słuchając, ćwiczy pamięć, koncentrację i rozwija wyobraźnię, dzięki temu szybciej uczy się mówić i poszerza słownictwo… Czytanie ma ogromny wpływ na Jego rozwój umysłowy

i emocjonalny… Dzieciom od pierwszego roku życia eksperci polecają plastikowe książeczki ze sztywnymi, powlekanymi kartkami, które będą mogły samodzielnie przeglądać. Dwulatkom zaleca się dobierać lektury z krótkim tekstem i kolorowymi ilustracjami. Przedszkolak chętnie wysłucha dłuższych historii, jest w stanie skupić się na kilkanaście minut…

Warto czytać dzieciom, dopóki same nie sięgną po książki  i nie opanują techniki czytania…

Warto zachęcać do słuchania i czytania!

Bibliotekarz- Jadwiga Żak

Całość i źródła oprac.- w bibliotece szkolnej