Informacje z biblioteki

przez | 19 września, 2022

DRODZY CZYTELNICY!

Witam wszystkich w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Zapraszam Was do wypożyczania książek, a także do korzystania z czytelni.

Uwagi organizacyjne:

1. Książki wypożyczamy na okres 2 tygodni, po przeczytaniu i oddajemy do biblioteki ( lektury – po omówieniu, chyba, że jest mało i inne osoby chcą przeczytać).
  2. Szanujemy wypożyczone pozycje, nie zdejmujemy foliowych okładek.
  3. Można zgłosić przeczytane w domu lektury inne książki- raz w miesiącu lub po zaraz po przeczytaniu.(nie czekamy na koniec półrocza lub koniec roku- nie będę uwzględniać takich książek).
  4. PASZPORT CZYTELNICZY PRZYNOSIMY DO BIBLIOTEKI, DO DNIA 22 WRZEŚNIA.
  5. Zapraszam do udziału w akcji ,,Książka- mój dar dla biblioteki”. Można podarować książki, wydane po 2015 roku, oraz czasopisma dla dzieci. ( szczegóły w bibliotece).
  6. Cały rok pracujemy na tytuł ,,Czytelnika Roku 2022/2023”.

Kto przeczyta najwięcej książek w kategoriach; klasy O a i O b, klasy I-III, klasy IV-VIII- otrzymuje tytuł ,,Czytelnika …”.

1. W czytelni przebywamy podczas przerw i wolnych lekcji. Zachowujemy ciszę, dbamy o porządek. Laptopy/ Internet do wykorzystania tylko w celach edukacyjnych.
  2. Korzystamy z katalogu podręcznego – encyklopedie, słowniki oraz z czasopism i książek z ,,Kącika czytelniczego”.
  3. Informacje o konkursach i innych akcjach będą podawane na bieżąco.
  4. Zapraszam osoby, które chcą pomagać w pracach na rzecz biblioteki, aby zgłosiły się do bibliotekarza, do dnia 22 września 2022 r.

Życzę dobrego, aktywnego roku! Pamiętajcie  o kulturalnym zachowaniu!

Czytajcie i zdobywajcie wiedzę o otaczającym nas świecie! Powodzenia!