przez | 23 maja, 2022

22 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Zainwestuj w planetę”. Tego dnia nasza szkoła włączyła się w obchody biorąc udział w akcji „SprzątamyDlaPolski”. Większość klas z wychowawcami udała się w różne części naszej wsi, aby posprzątać środowisko.

26 kwietnia odbył się uroczysty apel dotyczący Dnia Ziemi. Przygotowały go zerówka i kilkoro uczniów klasy piątej. Obejmował krótką inscenizację z hasłem przewodnim „Chrońmy lasy w te wakacje”. Uczniowie zerówki udzielili cennych rad jak dbać o planetę, zaśpiewali piosenki i wystąpili jako leśne duszki. Uczniowie klasy piątej wcielili się w leśne skrzaty, wróżki, elfy, zwierzęta i kwiaty, których zadaniem było odnalezienie skarbu. Cennym skarbem okazał się oczywiście las.

Występ przygotowała wychowawczyni klasy Oa Elżbieta Wróblewska i nauczyciel przedmiotów przyrodniczych

Magdalena Wilk.