Przerwa na czytanie

przez | 24 października, 2021

W dniu 22 października 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym (około 150 osób) włączyła się do akcji,, Przerwa na czytanie”. Uczestniczymy w niej drugi raz.

W tym roku uczniowie – szczególnie klas młodszych – aktywnie przygotowywali się do udziału w II międzynarodowej edycji. W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane konkursy czytelnicze: “Baśnie i Legendy Świata”, Konkurs Pięknego Czytania “Myśląc, Ojczyzna”.

Na drzewie, które ,, wyrosło” w bibliotece, czytelnicy przyklejali liście (każda klasa w innym kolorze)-za 1 przeczytaną książkę 1 jesienny liść. Obecnie mamy piękne, kolorowe drzewo. Przyjdzie czas na podsumowanie, która klasa przeczytała najwięcej.

Tegoroczna “Przerwa na czytanie” została przeprowadzona w dniu, w którym obchodzimy Święto Patrona Szkoły-św. Jana Pawła II. Uczniowie (od klas najmłodszych do klasy ósmej), nauczyciele, pracownicy szkoły chętnie wzięli udział w akcji. Najmłodszym, książki o Patronie szkoły i inne piękne bajeczki, czytały panie wychowawczynie. Starsi uczniowie czytali własne lub wypożyczone z biblioteki pozycje.

W bibliotece szkolnej uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania prezentowali utwór Karola Wojtyły,, Myśląc,Ojczyzna”.

W tym dniu był czas na wyciszenie, na chwilę zadumy i refleksji, a przede wszystkim był czas na czytanie.

Bibliotekarz Jadwiga Żak