przez | 24 października, 2021

W dniu 22 października obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.
Dzień ten, jak co roku, jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły, w którym w szczególny sposób wspominamy postać św. Jana Pawła II. Jest to czas zadumy nad jego słowami, to pamięć, oddanie i zjednoczenie z patronem.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy się od uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyli uczniowie klas ,,0″ – VIII, nauczyciele oraz rodzice. Po powrocie do szkoły uczniowie klas IV – VIII stworzyli mapę myśli pt. ,,Życie Jana Pawła II”, w której zawarli najważniejsze daty i wydarzenia z życia naszego patrona. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w Koncercie Pieśni Religijnej pt. ,,W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Każda klasa przygotowała jeden utwór i zaprezentowała go na scenie. Występy były nagradzane gromkimi brawami. Następnie wzięliśmy udział w akcji “Przerwa na czytanie”. W klasach młodszych nauczyciel czytał książki o Janie Pawle II, a w starszych każdy uczeń czytał samodzielnie.  Kolejnym punktem programu było wykonanie prac plastycznych pt. “Jan Paweł II-ojczyzna”. Klasy starsze tworzyły plakaty techniką kolażu, natomiast młodsi wymalowali kolorowanki. Uczniowie oglądali filmy dokumentalne pt.” Jakby to było wczoraj”, “Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał” i “Radość i miłość – Jan Paweł II”.
W tym samym czasie w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania “Myśląc- ojczyzna” dla chętnych uczniów.

W tym dniu w szczególny sposób uczciliśmy pamięć o patronie naszej szkoły.