przez | 1 października, 2021

Dnia 30.09.2021r. w Szkole Podstawowej nr im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym odbyło się spotkanie z p. Henryką Swornóg. Pani Henryka to rodowita wadowiczanka, bibliotekarka z wykształcenia i miłośniczka zwierząt. Jej pasją jest pisanie. W 2016 roku ukazała się Jej debiutancka powieść,,Ósmy cud świata. Opowieści łapą pisane”, która skradła serca młodych czytelników. Rok później – pełna emocji baśń,, Jak dzieci razem z aniołem pokonały diabła i uratowały świat”. W kolejnej książce,, Boso do Nieba” autorka proponuje czytelnikom wspólną wędrówkę śladami Karola Wojtyły. Pozycja została wydana z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Spod pióra naszego Gościa wyszły również opowiadania i bajki, które zostały opublikowane w wydaniach zbiorowych.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, p. sekretarka (koleżanka p. Henryki, z czasów licealnych) oraz uczniowie klas I – III i IV- VIII. Wadowiczanka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pasji, jaką jest pisanie. Przeprowadziła mini konkurs z nagrodami. Autorka i Jej mąż czytali zebranym fragmenty książek. Uczniowie – zwłaszcza klas młodszych- zadawali pisarce dużo przemyślanych pytań, na które z radością odpowiadała.

Osobom, nabywającym książki, pani Henryka wpisywała imienne dedykacje m. in.,,z życzeniami wytrwałego wędrowania śladami św. Jana Pawła II “.

Spotkanie autorskie z p. Henryką Swornóg upłynęło w miłej atmosferze. Jest to osoba pełna ciepła i serdeczności, a Jej książki,, zachęcają” do przeczytania.

Bibliotekarka Jadwiga Żak