Odblaskowa szkoła – spotkanie z policjantem

przez | 1 października, 2021

29 września w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Dzieci z klas I – III oraz oddziałów 0A i 0B miały zaszczyt gościć Panią Katarzynę Herma z Wydziału Ruchu Drogowego. Pani policjant w bardzo atrakcyjny  sposób przedstawiła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zaprezentowała strój policjanta oraz różne ciekawe akcesoria – czapkę policyjną, lizak, znaki drogowe, sygnalizator świetlny, kamizelkę odblaskową. Dzieci w praktyczny sposób mogły ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię na planszy imitującej „zebrę”. Na koniec spotkania dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały odblaski,  a następnie zapozowały  do zdjęcia w czapce policjanta oraz  do wspólnej fotografii z Panią Katarzyną – co sprawiło im największą radość.

W tym samym czasie starsi uczniowie z klas IV-VIII  odbyli spotkanie z asp. sztab. Zbigniewem Przybkiem. Podczas tego spotkania pan policjant również wyjaśnił uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo  oraz zasady obowiązujące w ruchu drogowym w przypadku korzystania z poszczególnych pojazdów, takich jak: rower, hulajnoga, skuter czy quad.  Pan Zbigniew omówił z uczniami również inne bardzo istotne sprawy dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. a także bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu.