Festiwal Piosenki Obcojęzycznej i Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

przez | 19 lutego, 2020

14 lutego 2020r. uczennice naszej szkoły: Wiktoria Górny (kl.6) i Oliwia Guzik (kl.8) wzięły udział w VIII Walentynkowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Dziewczęta zaprezentowały swój talent wokalno-językowy mierząc się z dwudziestoma innymi uczestnikami w kategorii solistów. Uczennica Oliwia Guzik za wykonanie piosenki pt. “You are the reason” zdobyła 3. miejsce.

Podczas ww. festiwalu odbyła się również gala rozdania nagród za udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych “Z angielskim przez świat”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: kl. 7 (Hubert Tatka, Oliwia Rajda, Magdalena Walczak, Daria Filek) i kl. 8 (Julia Zamysłowska, Martyna Orkisz, Amelia Kucharska, Mateusz Pająk). W konkursie brało udział 14 szkół, a wynik uzyskany przez naszych reprezentantów pozwolił na zajęcie 6. miejsca. W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali: Hubert Tatka (kl.7) i Julia Zamysłowska (kl.8).

Liliana Wróblewska