Europejski dzień języków obcych

przez | 28 września, 2019

W sobotę, 28 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Dniu Języków Obcych w Krakowie. Jak co roku celem wyjazdu był udział w językowej grze miejskiej, organizowanej tym razem pod hasłem “7 cudów Europy”. Odwiedzając kolejne instytuty językowe uczniowie mieli okazję przeprowadzić krótkie konwersacje w języku hiszpańskim, włoskim, francuskim, angielskim i niemieckim. Oprócz wspomnianych spotkań z native speakerami, zadaniem grup było wykonanie zadania, m.in. skompletowanie marynarzy dla Ferdynanda Magellana czy stworzenie pokazu mody po bacznym i krytycznym okiem paryskiego projektanta. (szczegóły na zdjęciach:) Na koniec wizyty w każdym z instytutów uczestnicy byli poddawani krótkiemu quizowi, którego celem było sprawdzenie wiedzy na temat ciekawostek kulturowych, których należało wypatrywać w zakamarkach ww. budynków. W tegorocznych zmaganiach językowych uczestniczyli uczniowie klasy 7 i 8, tj. Daria Filek, Oliwia Rajda, Hubert Tatka, Magdalena Walczak, Aleksandra Filek, Aleksandra Kruk, Martyna Orkisz, Mateusz Pająk, Milena Sarapata i Kinga Warchał.

Ewelina Kołodziej i Liliana Wróblewska