Wycieczka do remizy strażackiej

przez | 30 maja, 2024

29 maja dzieci z grupy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska oraz słodki poczęstunek na zakończenie. Tak zdobyta dziś wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.