Szkolny Dzień Ziemi

przez | 25 kwietnia, 2024
Uczniowie nasze szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w obchody Dnia Ziemi  w ramach których:
  • dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały piękne plakaty na temat recyklingu, segregacji odpadów, ubrały się na kolor niebieski
  • klasy I-III przygotowały eko stroje, ubrały się na kolor czerwony
  • klasa IV przygotowała kilka okrzyków propagujących ochronę przyrody, ubrała się na kolor żółty
  • klasa V wykonała “Ekologiczne stworki”, ubrała się na kolor zielony
  • klasa VI wykonała “coś z niczego” czyli praktyczne wykorzystanie odpadów, ubrała się na kolor zielony
  • klasa VII wykonała plakat na temat tworzyw sztucznych. ubrała się na kolor czarny.
W dniu 22 kwietnia cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, by zaprezentować wykonane zadanie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli przypięte emblematy z napisem “Dzień Ziemi”, “Jestem eko”, “Ziemia mój dom”. Po prezentacji zadań cała społeczność szkolna stanęła do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
W szkole na korytarzu  została zorganizowana wystawa prac dzieci.
Agnieszka Jędrzejczyk, Danuta Głuc