Dzień Odkrywców Zawodów

przez | 27 marca, 2024

Dnia 15 marca uczniowie klas 4-8 po raz kolejny odkrywali tajniki zawodów, tradycyjnych i nieco bardziej współczesnych. W tym roku zadanie przed jakim stanęli miało dwojaką formę – wystawy i plakatu. Ta pierwsza polegała na zgromadzeniu i opisaniu sprzętu – narzędzi, części ubioru – wykorzystywanego w zawodzie tapicera, stolarza, ślusarza i szewca. Z kolei praca nad plakatem dotyczyła zebrania i odnotowania najważniejszych informacji, jakie warto posiadać na temat zawodów. Tym razem był to analityk big data, biotechnolog, automatyk i technik robotyki.
Młodsi uczniowie mieli natomiast okazję wykazać się w nieco bardziej kreatywny sposób przebierając się za przedstawiciela zawodu, których chcieliby wykonywać w przyszłości lub takiego, który bardzo im się podoba lub który podziwiają.
Zerknijcie do galerii, by sprawdzić jak z opisanymi wyżej zadaniami poradziły sobie Wasze koleżanki i Wasi koledzy.

Wszystkim wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie.

Koordynatorzy