Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w zerówce

przez | 4 października, 2022

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego 0B udały się do biblioteki szkolnej. Pani Jadzia z biblioteki przeczytała dzieciom książkę pt. ” Tosia i Julek idą do przedszkola” i przygotowała wiele ciekawych niespodzianek. Po skończonym głośnym czytaniu były rozmowy na temat treści opowiadania. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowej opowieści oraz z wielką ochota oglądały kolorowe ilustracje. Na zakończenie dzieci z zainteresowaniem obejrzały kilka wyjątkowych mini książeczek. Nie mogę również pominąć, ze w tym dniu dzieci po raz pierwszy zwiedziły bibliotekę i wypożyczyły książkę. Również w naszej sali przedszkolnej mieliśmy gości- odwiedziły nas wolontariuszki, które przeczytały przedszkolakom wybrane części książki pt. ” Niezwykle przygody detektywa Pozytywki”. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten wspaniały dzień.

Wychowawca Agnieszka Jędrzejczyk
.