Patroni Roku 2022 – konkurs

przez | 19 września, 2022

Zapraszam uczniów klas I- VIII do udziału w konkursie,, PATRONI ROKU 2022”, organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Na mocy uchwały sejmu, rok 2022 został ustanowiony Rokiem Polskiego Romantyzmu, wcześniej na patronów zostali wybrani: Ignacy Łukasiewicz, Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Wanda  Rutkiewicz i Józef Rufin Wybicki.

Rok 2022 powoli dobiega końca, zapraszam chętnych uczniów do udziału w/w konkursie czytelniczo- plastycznym.

Regulamin:

1. Kategorie konkursu: klasy I-III, klasy IV- VIII.
  2. Uczniowie klas I-III, wybierają jedną postać i dowolną techniką plastyczną, samodzielnie wykonują ilustrację, związaną z Jej życiem (może być sama postać/portret)
  3. Uczniowie klas IV-VIII, wykonują lapbook/ plakat, związany z tematem konkursu ( może dotyczyć 1 postaci).
  4. Termin składania prac – do 30 listopada 2022 roku.
  5. Informacje- biblioteka szkolna, Internet.

Dla wszystkich uczestników przewidziano upominki.

Zapraszam do licznego udziału!

Bibliotekarz J. Żak