Rok szkolny z matematyką

przez | 24 czerwca, 2022

W minionym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz zawodach sprawnościowych. Mieli również możliwość zmierzenia się z królową nauk – matematyką. A ta przeciwniczka jest bardzo piękna i wymagająca. Tym bardziej warto docenić każdy udział w zmaganiach konkursowych, a sukcesy smakują wyjątkowo.

„Nie możesz rozwiązać zadania trudnego, bierz się za zadanie niemożliwe” – powiedział Aleksander Wielki i posłuchało go ponad 50-ciu uczniów, którzy sprawdzili swoje kompetencje matematyczne w czterech konkursach.

·       Małopolski Konkurs Kuratoryjny z matematyki – uczennica kl.VIII Martyna Wróbel zakwalifikowała się do etapu rejonowego i bardzo dzielnie nas tam reprezentowała

·       Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ARCHIMEDES  – najlepiej poradziła sobie uczennica kl.IV Klaudia Kowalczyk uzyskując tytuł laureata

·       Krakowska Matematyka  – konkurs organizowany pod patronatem najlepszych wyższych uczelni Małopolski

·       Kangur Matematyczny ( znają go chyba wszyscy)

W dwóch ostatnich konkursach najlepiej spisała się uczennica kl. V Karolina Mularczyk, uzyskując najlepsze rezultaty w szkole i wyróżnienia od organizatorów.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy za liczny udział w konkursach. Czekamy na Was za rok!

W II semestrze uczniowie klasy V mieli nietypowe lekcje matematyki w ramach innowacji pedagogicznej. Szukali matematyki wszędzie i starali się zrozumieć, po co jej się mają uczyć. Lekcje odbywały się nie tylko w sali, ale też na boisku, w sali gimnastycznej, na podwórku. Uczniowie chętnie angażowali się w przygotowanie tych zajęć, a ich  atrakcyjna forma przyczyniła się do efektywniejszej nauki.