30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej

przez | 21 stycznia, 2022

30 stycznia 2022 r. (niedziela) wolontariusze wyruszą na ulice naszej gminy, żeby kwestować w ramach zbiórki publicznej, znanej od trzydziestu lat jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegorocznym celem jest zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W tej edycji bawimy się w klimacie tropikalnej wyspy, w myśl hasła „Letnia zadymka w środku zimy!”. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do robienia dobra dla innych z uśmiechem i poczuciem humoru – mile widziane troje zgodne z tematyką.

PROGRAM FINAŁU W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

26 stycznia (śr) oraz 27 stycznia (czw) w Starym Kinie

9:00-12:00 – warsztaty dekoracyjne „Tropikalna Wyspa”

– przygotowujemy dekoracje w stylu Tropikalnej wyspy, każdy uczestnik wykonuje dla siebie hawajski wieniec na szyje oraz pomaga w tworzeniu pozostałych dekoracji – wstęp wolny

Dla kogo? Dzieci, młodzież i dorośli, rodzice z dziećmi

30 stycznia 2022, niedziela – 30. Finał WOŚP

12:00 – rozpoczęcie na Rynku – Zlot Tropikalna Wyspa – tańce animacyjne dla dzieci, licytacje, paradne przejście do sali widowiskowej

13:00-20:00 – wydarzenie finałowe w sali widowiskowej CKSiT (Niemczynowskiego3)

• GRANIE I ŚPIEWANIE – koncerty i występy
  • 13:00 oraz 15:00 – loteria fantowa (o 15:00 dokładamy nowe losy I losowanie finałowe o 19:15)
  • LICYTACJE (licytacje co godzinę: 13:00-19:00)
  • WARSZTATY PLASTYCZNE:
    13:00-15:00 warsztaty “Alloha”
    16:00-18:00 warsztaty “Okulary Jurka”
  • 17:00 FINAŁOWY TORT
  • KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci – Wyspa marzeń – prace można przynosić w niedzielę (31.01.) do 17:00 na salę widowiskową; rozstrzygniecie w godzinach wieczornych ok. 19:15

Ponadto: pokazy pierwszej pomocy, prezentacja wozu bojowego straży pożarnej, animacje dla dzieci, fotobudka i in.

20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA I POKAZ TAŃCA OGNIA (korty tenisowe MKS Kalwarianka)

Puszki stacjonarne

Puszki stacjonarne działają w następujących miejscach:

• Cukiernia Pysia w Kalwarii
  • Sklep Mrówka w Kalwarii
  • Cukiernia Kwiatek w Kalwarii
  • Kiosk Radiz w Kalwarii
  • Cukiernia Sisters Cake w Kalwarii
  • Salon Fryzjerski Elżbieta Moskała
  • Impuls – Fitness w Kalwarii
  • Mrogród – Zebrzydowice
  • Sklep metalowo-ogrodniczy Florimet w Kalwarii

Wspierają nas: Cukiernia Pysia, Cukiernia Kwiatek, Mrówka Niebieska Kalwaria Zebrzydowska, MaxElectro, Cukiernia Sisters Cake, Imuls-Fitness Kalwaria Zebrzydowska, Centrum Ogrodnicze Mirogród w Zebrzydowicach, Salon Fryzjerski Elżbieta Moskała, Salon Fryzjerski Mirage, Never Average, Artur Brocki, Niezwykły Zakątek, StoneLove Anna Karelus Handmade, Wypożyczalnia Przyczep PioNat, OSP Kalwaria Zebrzydowska, Oaza Piękna Katarzyna Sarapata, Mediday Health & Beauty, Kącik Urody Anna Opyrchał.

Dane sztabu:

Szef Sztabu: Andrzej Burdek

Siedziba Sztabu: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

Stare Kino, Mickiewicza 4

Zaangażuj się: w Sztabie zbieramy fanty na loterię oraz rzeczy na licytację – zapraszamy do współdziałania! Kontakt z koordynatorem sztabu: sonia.knapczyk@ckstkalwaria.com