“Człowiek jest tyle wart, ile czyni dobrego.” – Aleksander Kamiński

przez | 24 października, 2021

W związku z kryzysem humanitarnym na granicy polsko-białoruskiej, gdzie ludzie, tacy sami jak my, w tym także dzieci, koczują, walczą o przeżycie, niestety też umierają, chcemy włączyć się w zbiórkę rzeczy, które mogą pomóc im przetrwać.

Potrzebne są m.in:

– zimowe kurtki, ciemne;

– ciepłe, ciemne,  zimowe buty, najlepiej rozmiary 42, 43, 44;

– ciepłe skarpety w każdym rozmiarze (wełna, termiczne, syntetyk, nie bawełna);

– ciepłe czapki, rękawiczki, szaliki – możliwie ciemne;

– bielizna, w tym bielizna termiczna (wełna/syntetyk – byle nie bawełna);

– śpiwory (ciepłe, ale lekkie, najlepiej syntetyki);

– karimaty (im grubsze i bardziej wytrzymałe, tym lepsze);

– bluzki, t-shirty – lekkie, szybkoschnące;

ciemne bluzy i spodnie typu dres (polarowe, etc.);

– powerbanki;

– latarki + baterie.

Rzeczy, w miarę możliwości powinny być ciemne, oraz NIE z bawełny, która szybko moknie i długo schnie. Noce są już naprawdę zimne, czy wyobrażacie sobie Państwo przetrwać noc w lesie w wilgotnych ubraniach, bez możliwości schronienia się i ogrzania? Niestety Ci ludzie są na to skazani.

Zachęcamy wszystkich uczniów, ich rodziny, znajomych do zaangażowania się. Rzeczy można przynosić do szkoły, do dh Doroty Sarapaty.

Zebrane rzeczy zostaną zawiezione do siedziby Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP, następnie przekazane organizacjom transportującym je do strefy przygranicznej.