Ślubowanie pierwszoklasistów

przez | 18 października, 2021

15 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy I. W uroczystości wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas młodszych. Pierwszaki z uśmiechem wkroczyły na odświętnie udekorowana scenę. Odważnie zaprezentowały przygotowany wcześniej program artystyczny. Czuły wsparcie rodziców, a ich występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Starsi koledzy zapewnili, że będą dla nich wsparciem, zawsze posłużą pomocą i dobrą radą.

Gdy wybrzmiały słowa wierszy i dźwięki piosenek pierwszoklasiści złożyli uroczystą obietnicę, że będą starali się wywiązywać jak najlepiej ze swoich obowiązków i dumnie nosić miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym.

Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki i medale. Starsi koledzy z klasy II wręczyli praktyczne upominki.

Rodzice przygotowali też piękny i pyszny tort. Na zakończenie posadziliśmy drzewo, które będzie rosło i mężniało wraz z pierwszoklasistami.

Życzymy uczniom klasy I, by zawsze z radością przychodzili do szkoły.

Powodzenia!