Europejski Dzień Języków Obcych w Krakowie

przez | 12 października, 2021

2 października reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w grze miejskiej organizowanej w Krakowie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku gra nosiła tytuł “Co to zażycie?”, a celem drużyny było zebranie jak największej liczby okazów – stworzeń o nietypowych nazwach. Podczas poszukiwań tych nowych gatunków, mieliśmy okazję wykonać przeróżne zadania w języku włoskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Poszukiwanie egzemplarzy słynnych dzieł literackich po przedarciu się przez gąszcz promieni laserowych, fotografowanie eksponatów w towarzystwie mało towarzyskiej Pani Zombi czy układanie nazwy włoskiej potrawy z liter wyrazów będących składnikami wywaru szalonej czarownicy – to tylko kilka przykładów fantastycznych wyzwań, z jakimi przyszło się nam zmierzyć. Była to także okazja, by zwiedzić nieznane nam zakamarki większości krakowskich instytutów językowych.
Jesteśmy pewni, że w kolejnym roku również dołączymy!

uczestniczki wyprawy: Wiktoria Górny, Martyna Wróbel, Judyta Żak
opiekun: Liliana Wróblewska