XXI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

przez | 8 października, 2021

W dniu 7.10.2021 roku uczniowie klas: VII a, VII b i VIII wraz z opiekunami- p. D. Sarapatą, p. M. Wilk, p. G. Opyrchał, J. Żak, a także z p. dyrektor J. Elżbieciak – uczestniczyli w XXI pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Program pielgrzymki obejmował: przejazd autokarem do Częstochowy, udział we Mszy Świętej, modlitwę w Kaplicy Cudownego Obrazu, zwiedzanie Jasnej Góry, powrót do Stanisława Dolnego. Nie mogło zabraknąć przerwy na smaczny posiłek.
Msza Święta na jasnogórskich błoniach, z udziałem pocztów sztandarowych (około150 szkół), odprawiana została pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika. Bezpośrednio po Eucharystii uczniowie ze szkoły w Rzeszowie odczytali,, Akt zawierzenia Matce Boże Królowej Polski”, a uczniowie ze szkoły w Gowarczowie,, List do Ojca Świętego Franciszka”. Zostały także wręczone nagrody laureatom,, Konkursu na znaczek pielgrzymkowy”. Na koniec wszyscy zaśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
W Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny każdy modlił się w swoich intencjach. Następnie z podziwem patrzyliśmy na odnowione wnętrze Bazyliki Jasnogórskiej, piękny ołtarz, przedstawiający Wniebowzięcie Matki Boskiej, chór z jednymi z największych organów w Polsce…
Do zespołu klasztornego należą także: Wieża (obecnie zamknięta, aż do odwołania), Arsenał, Skarbiec, Sala Rycerska, Bastion św. Rocha, sala Ojca Kordeckiego, które udało się nam zobaczyć. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym uczestniczyli we wszystkich 21 pielgrzymkach Rodziny Szkół na Jasną Górę. Wspólnym świętowaniem oddajemy hołd św. Janowi Pawłowi II.

Jadwiga Żak