Półkolonia letnia 2021

przez | 14 lipca, 2021

W dniach 05.07. – 09.07. 2021 r. odbyła się półkolonia letnia dla uczniów naszej szkoły Uczestniczyło w niej 20 dzieci, podzielonych na dwie grupy. Opiekę nad nimi pełniły Pani Ewa Gasek i Pani Magdalena Wilk.

Niewątpliwie był to tydzień pełen atrakcji. W poniedziałek 05 lipca odbyła się wycieczka do kopalni Soli w Bochni. Oprócz zwiedzania kopalni, grupy spotkały się również ze Skarbnikiem, otrzymując od niego woreczki z największym skarbem kopalni, jechały kolejką torową oraz rozegrały mecz piłki nożnej 240 m pod ziemią. We wtorek 06 lipca odwiedziliśmy znajdujący się najbliżej zabytek UNESCO – Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie oprócz poznania jego historii zobaczyliśmy również pokój papieski, sukienki Matki Bożej oraz makietę całości zabytku łącznie z dróżkami. Również w Kalwarii Zebrzydowskiej podziwialiśmy wystawę „Dawne rzemiosła kalwaryjskie” oraz odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawiono tu ofertę czytelniczą, zasady zapisu do biblioteki oraz konkursy, w których można wziąć udział. Siódmego lipca dalej poznawaliśmy miejsca związane z naszą małą ojczyzną, tym razem udaliśmy się  do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa – APILANDIA- w Kleczy Dolnej, gdzie oprowadzono nas po wystawie multimedialnej, odwiedziliśmy pasiekę pszczół w specjalnych kapeluszach oraz wykonaliśmy świece z wosku pszczelego na warsztatach. W czwartek grupa dziewczynek rywalizowała z grupą chłopców w różnorodnych konkurencjach sportowych na szkolnym podwórku. Zwyciężyły dziewczęta. W piątek 09 lipca w szkole gościliśmy Panią Katarzynę Baran z Werandy Anieli, która zabrała uczniów na poszukiwanie roślin, następnie w szkole stworzyła z nimi grafikę z zebranego materiału oraz wykonała wakacyjną rzeźbę. Nastąpiło także podsumowanie tygodnia i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Przez cały tydzień dzieci systematycznie i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Jak same przyznały na podsumowaniu najbardziej podobała się im kopalnia soli, ale nie brak również planów zakładania własnej pasieki. Pożegnaliśmy się w bardzo dobrych humorach i z dźwiękiem pytań: kiedy następna półkolonia? Również spłynęły do nas liczne podziękowania od rodziców, co jest dla nas szczególnie ważne, że w tym trudnym czasie mogliśmy urozmaicić dzieciom wakacyjny wypoczynek. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne półkolonie.

Magdalena Wilk