Program profilaktyczny „Debata”

przez | 21 czerwca, 2021

31 maja  2021 uczniowie klas: VI a, VI b oraz VII wzięli udział w programie profilaktycznym „DEBATA”. Jest to program  z zakresu selektywnej i wskazującej profilaktyki uzależnień,  rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Czas trwania spotkania z trenerem obejmował 3 godziny lekcyjne dla każdej z grup. Podczas zajęć uczniowie w sposób aktywny uczestniczyli w dyskusjach oraz pogłębiali wiedzę i umiejętności z zakresu profilaktyki uzależnień.

Celem programu „Debata” jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży oraz uświadomienie uczniom wszelkich zagrożeń, jakie wynikają z sięgania po środki psychoaktywne.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Panu Augustynowi Ormantemu  oraz Kierownikowi Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji Pani Agnieszce Studnickiej za życzliwość oraz sfinansowanie warsztatów dla uczniów naszej szkoły.

Joanna Sadłoń – pedagog szkolny