Konkurs czytelniczo – plastyczny

przez | 30 kwietnia, 2021

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczo-plastyczny: „ŻYCIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – Z WADOWIC DO ŚWIĘTOŚCI”. Pod honorowym patronatem dyrektora szkoły.

Cele konkursu:

• Uczczenie 101 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły
  • Przybliżenie najważniejszych wydarzeń z życia świętego Jana Pawła II
  • Rozwijanie umiejętności plastycznych i informatycznych uczniów

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I-VIII

• kategoria I – klasy I – IV szkoły podstawowej
  • kategoria II – klasy VI – VIII szkoły podstawowej

Czas trwania konkursu: 30.04. 2021 r.- 13.05.2021 r.

Opis zadania konkursowego:

Uczniowie klas I – IV na kartce formatu A3 (duży blok) wykonują pracę plastyczną, zgodnie z podanym tematem ( może przedstawiać wybrany okres z życia świętego Jana Pawła II).

Technika pracy dowolna. Komisja będzie oceniać pomysłowość, estetykę, zgodność z tematem, ogólne wrażenia estetyczne. Pracę podpisujemy na odwrocie i nadajemy jej tytuł ( na przykład „Dzieciństwo Lolka”, „Lata wadowickie”, „Student”, „Robotnik” „Ksiądz”, „Biskup”, „Kardynał”, „Papież” i wiele innych tytułów, w zależności od pracy). Prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki szkolnej, do dnia 13 maja 2021 r.

Uczniowie klas VI-VIII  przygotowują prezentację multimedialną, zgodnie z podanym tematem. Pamiętamy o podaniu żródeł. Prezentacje multimedialne należy przesłać poprzez aplikację Teams do p. K. Lei, do dnia 13 maja 2021 r.

Uwaga! Prosimy, aby prace konkursowe były samodzielne.

Biblioteka zaprasza do wypożyczenia książek o patronie

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża jednocześnie zgodę na prezentację swojej pracy w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Dla uczestników przewidziano upominki, a dla zwycięzców nagrody. Zapraszamy do licznego udziału.

Bibliotekarz J. Żak