Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

przez | 30 marca, 2021

Czy wiesz, że królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny dwa razy w roku, a Joe Biden to 46 prezydent Stanów Zjednoczonych?
Między innymi takie fakty i ciekawostki odkrywali uczniowie klas VII i VIII przygotowując się do Konkursu “Z angielskim przez świat”, organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Tegoroczna edycja została przeprowadzona 4 marca w formie online i wzięło w niej udział łącznie dwustu uczniów z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów.
W kategorii “Najlepsi z najlepszych” III miejsce zajęła uczennica klasy VIII – Magdalena Walczak, uzyskując tym samym najlepszy wynik wśród uczestników z naszej szkoły.
Ze względu na duży stopień trudności konkursu Jury postanowiło także wyróżnić osoby, które otrzymały najwyższe wyniki w swoich szkołach i wśród znalazły się: uczennica klasy VII – Judyta Żak oraz uczennica klasy VIII – Oliwia Rajda.

Congratulations!

Liliana Wróblewska

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Z ANGIELSKIM PRZEZ ŚWIAT! – Aktualności – ZSCKU Radocza