Akademia Bezpiecznego Puchatka

przez | 21 marca, 2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I wzięli udział w XII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa oraz zdobyli wiedzę, która pozwoli im właściwie zachowywać się w trudnych sytuacjach. Na podstawie edukacyjnych materiałów (pomocy dydaktycznych, filmów, kart pracy) dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności zarówno w szkole, na wycieczcie, na drodze, w domu oraz w internecie.

Podsumowaniem programu był udział naszych pierwszoklasistów w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który został przeprowadzony podczas zajęć oraz podsumowująca ankieta wypełniona przez koordynatora – wychowawcę klasy.

Za odział w programie nasza szkoła otrzymała CERTFIKAT potwierdzający uczestnictwo oraz dyplom dla każdego ucznia.