Pasowanie na Czytelnika

przez | 31 października, 2020

W czwartek 28 października uczniowie klasy pierwszej, odwiedzili bibliotekę szkolną. Co roku najmłodsi uczniowie zapoznają się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania i zwrotu książek, a także dowiadują się: ,,dlaczego warto czytać?” i ,,czego nie lubi książka?”
W obecności wychowawcy klasy p. M. Job- Rozum oraz bibliotekarza, uczniowie złożyli ślubowanie, potem zostali pasowani na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki. Od tej pory czytelnicy klasy pierwszej, wypożyczyli książki, które będą czytać w swoich domach.
Wszyscy otrzymali również Wyprawki Czytelnicze, w ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka- wielki człowiek”. Jest to projekt, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: ,,Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, opiekunów, ,,Kreatywny alfabet”- plakat z literami do wycinania.
Projekt jest bezpłatny.