Funkcjonowanie szkoły od 26 października

przez | 24 października, 2020

Zgodnie z komunikatem MEN od poniedziałku 26 października do 8 listopada zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 4-8; uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne.
Nauka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych i uczniów klas I-III pozostaje bez zmian; uczą się stacjonarnie zgodnie podziałem lekcji obowiązującym od 2 września.

NAUCZANIE ZDALNE DLA KLAS 4-8
W naszej szkole w klasach 4-8 będziemy pracować na platformie TEAMS zgodnie z podziałem godzin, który obowiązuje od 2 września. Lekcja online będzie trwać 30 minut; pozostały czas- samodzielna praca ucznia. Na Platformie będą również prowadzone zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, uzdalniające itp.

W „Kalendarzu” na platformie TEAMS uczniowie będą widzieć swój podział lekcji na dany dzień (nazwisko nauczyciela, przedmiot ,godzina rozpoczęcia i zakończenia lekcji) i zgodnie z nim łączą się z nauczycielami(KALENDARZ- DOŁĄCZ DO SPOTKANIA).
Jeśli w danym dniu nauczyciel będzie przebywał na L4, jego lekcja będzie odwołana. Zostanie „wykreślona” w podziale godzin (Vulcan) oraz w kalendarzu (TEAMS) lub się tam w ogóle nie pojawi .
Zadania domowe , frekwencja oraz prace klasowe będą wpisywane, tak jak do tej pory, w Vulcanie.

Rodzice, którzy zgłosili niewystarczającą ilość sprzętu lub brak, otrzymają laptopy w dniu dzisiejszym. Godzina odbioru została ustalona z rodzicami.
W razie problemów technicznych i innych, proszę o kontakt z wychowawcami przez dziennik Vulcan.
Nr tel. do dyrektora – 692065812

Platforma TEAMS jest łatwa i przyjemna; uczniowie klas 6-8 pracowali już na niej na wiosnę, a czwartoklasiści z pomocą nauczycieli na pewno szybko się wdrożą w nowy sposób prowadzenia zajęć. Mieli już próbne zajęcia i świetnie sobie poradzili.

KOMUNIKAT
W godzinach 8.00-16.00 w dniach nauki szkolnej istnieje obowiązek przemieszczania się do dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.
ZASADA NIE OBOWIĄZUJE, kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.

Bądźmy dobrej myśli i wspierajmy swoje dzieci! Wspólnie damy radę!

p.o. dyrektor Joanna Elżbieciak