Przerwa na czytanie

przez | 16 października, 2020

W tym roku szkolnym włączyliśmy się do akcji PRZERWA NA CZYTANIE, zorganizowanej  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. W bieżącym roku jest to I MIĘDZYNARODOWA  EDYCJA V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

15 października w biciu rekordu w czytaniu na przerwie, udział wzięło  180 osób.

Uczniowie czytali własne książki, a jeśli ktoś zapomniał zabrać z domu, była okazja, by odwiedzić szkolną bibliotekę.

Przerwy międzylekcyjne, inne niż zawsze, były ciekawą formą  spędzania wolnego czasu. Może ta akcja zachęci uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Bibliotekarz